Minust

Tere, blogi külastaja!

Minu esimeseks elukutseks on päästa inimelusid, teiseks õpetada teisi elusid päästma, aga suureks hobiks on anda nurruvatele sõpradele võimalus uuele elule  ja päriskodule.

Meie hoiukodust läheb aastas ellu  ca 25 kassipoega ja kassi.  Ei ole suuremat rõõmu kui näeme kodu uudistes oma endisi kasulapsi- rahulolevaid ja õnnelikke lemmikloomi ning pereliikmeid. Ununevad magamata ööd, lõputud ravimised, kassitittede lutitamised  ja tõrksate taltsutamised.

Need  elukesed võtavad sinust uude koju minnes midagi kaasa, aga annavad palju ka juurde.  Meie hoolealused on kõige eksklusiivsema tõu esindajad- PÄÄSTETUD KASSID. 

Järsku leiad Sina meie hoiukodust sõbra pikkadeks aastateks?

29 kommentaari

 1. Väga armas blogi. Huvitav, mis soolehädalisest kiisupojast sai,kas opil käidud?

  Vasta

 2. Posted by Merle on 18. jaan. 2011 at 07:05

  Te olete imeline inimene…..jõudu ja jaksu ka edaspidi kodutute kassikeste eest hoolitsemisel. Iga päev klikkan vähemalt korra Teie blogile, et näha uut ja huvitavat postitust ja elada kaasa kesklinna hoiukodus olevatele kassikestele.

  Kõike head soovides
  Merle

  Vasta

 3. Posted by Tiina on 20. jaan. 2011 at 02:07

  Te olete imeline ja arvan, et ka väga õnnelik, tänust ja armastusest ümbritsetud inimene! Blogi on nii südamlik ja köitev, et seda lugedes on võimatu külmaks jääda. Paraku on meie kodus juba kenake seltskond endisi hüljatuid ja mingi müstiline vägi tõmbab aina uusi juurde, minul pole õnnestunud kellelegi uusi kodusid leida. Olen südamest rõõmus, et Teil läheb nii edukalt – olete seda kindlasti väärt!
  Suur tänu ilusa tegevuse eest, kõike head ja pikad paid kiisudele!

  Vasta

 4. Posted by Margit on 18. veebr. 2011 at 08:07

  Väga liigutavad ja südamlikud lood kiisudest! Tore, et on nii hoolivaid ja toredaid inimesi, kellele nende hüljatud kassikeste käekäik ei ole ükskõik.

  Vasta

 5. Posted by Kadi on 8. apr. 2011 at 10:58

  Tere!
  Kas hiljuti sündinud siiamivärvides kassipoeg on veel alles?

  Vasta

 6. Posted by Ingrid on 13. apr. 2011 at 08:15

  Tere!
  Mis Te arvate, kas Ofelia sobiks lastega peresse? Meil on kaks poega 4,5 ja 2,4a. Kodus on ka lontkõrv kääbusküülik, kes on vahav tegelane, aga ei ole pai-sõber. Saime ta mõned kuud tagasi nö.kogemata, kuna tema peresse sündinud tital tuli allergia.
  Olen kuulnud, et kassid ja küülikud on sageli sõbrad olnud?! Kuna meie Lontu ei ole pidevalt puurist väljas, siis kiisu ei pea kartma, et jänes talle liiga teeb ja loodan, et isegi kui nad ei ole sõbrad esimesest silmapilgust, siis ajapikku ehk kiinduvad teineteisesse.
  Vaadates kuidas lapsed tahaks ikkagi loomale pai teha, siis arvan, et pailembeline kassike oleks hea.
  Parimat soovides,
  Ingrid

  Vasta

  • Ofelia on leebe ja armas kiisu ning elab rahus nii kahejalgsete ning – käpalistega. Kuidas saab täiskasvanud kass läbi jänestega ei osaka keegi prognoosida. Üht teame me küll. Kui kassipoeg kasvab suureks mingi loomaga, siis peab ta neid enda sõbraks, olgu see kasvõi rott või hiir. Seega, kuigi sageli on täiskasvanud kass hea valik, siis teile soovitan kassipoega. Siis on kindel, et kiisu ja jänes sõbraks saavad.

   Vasta

   • Posted by Ingrid on 14. apr. 2011 at 06:54

    Aga kui väike see kassipoeg peaks siis olema? Ma arvasin ,et suurema kassikesega on kindel, et tema iseloom on sõbralik ja laseb lastel pai ka teha. Pisikese puhul kartsin ,et kui jänes puurist väljas on, äkki teeb pisikesele liiga? Suurem kiisu oskab ehk end kehtestada?!

 7. Ma sügavalt mõtlesin asja üle ja leidsin suurema kiisu, kes raudselt ei tee liiga ei jänesele ega lapsele. Tõeline süle- ja musikiisu. Oli ta vahepeal minu juures ka, aga siis tulid vastsündinud tited ja ta läks Reeda juurde. Käisin eile oma MUHV´ikest vaatamas ja ta on veel kallim ning musim kui enne. Üsna tõenäoliselt tuleb temast kass- lapsehoidja nagu minu tütart kasvatas kass nimega Maarika.

  Vasta

 8. Lisan igaks juhuks lingi ka. Mul on temast ka natuke juttu.
  http://www.kassiabi.ee/index.php?1021122710561659

  Vasta

 9. Posted by Ingrid on 15. apr. 2011 at 11:06

  Tere!
  Täna me plaanime minna Reeda juurde Haldjat vaatama, ehk näeb siis Muhvi ka ja leiame mingisuguse lahenduse 🙂
  Suured tänud Teile!!!!!

  Vasta

 10. Posted by Epp on 19. okt. 2011 at 07:05

  Tere,
  mul on mure kassi käitumisega ja eestis ei ole “kassipsühholoogi” ja Teie olete ehk kõige lähem inime, et mõista üldse, mis kassi peas toimub. Mure on suur ja kui kiiresti lahendust ei leia, siis peab kassi ära andma (aga kuhu?!) või veel hullem – magama panema. Kas sinuga saab kuidagi ühendust ka?

  Vasta

 11. Posted by Heli on 3. jaan. 2012 at 07:26

  Tere! Head Uut Aastat kõigile! Meie oleme siis pere kes andis ühele kassi poisile nimelt Paugule kodu. Uueks nimeks sai ta endale aga poja sest on meie lastega ühte kasvanud. Kiisu harjus oma uue koduga kiiresti ning leidis endale mugava aseme meie kõrval voodis. Vett armastab ta siiani ja jooksmisega pole ka probleemi, ruumi ju jätkub, eriti meeldib talle aknalauapeal istuda ja õue vaadata kuidas linnud mööda lendavad ning samuti on ta endale leidnud peidunurga diivani taga vana padja peal. 🙂

  Seda puhku sooviksime ka Kassilausuja isiklikku e-maili et sinna saata uuemad pildid Paugust.

  Tervist soovides

  Paugu pere

  Vasta

 12. Posted by kyy6 on 9. aug. 2012 at 10:54

  tere! Krae (Sylvi) is happy and energetic little cat and likes her new home. We love her so much. She has been eating, sleeping and playing well. Half day she runs around the house and other half she sleeps in our bed. where can we send the pictures? all the best, mari

  Vasta

 13. Posted by Keidi on 3. dets. 2012 at 07:24

  Tere. Meil on suur mure ja loodame abi leida ehk oskate nou anda. Meie kiisupoiss on nüüdseks 7kuune ja kastreeritud. Esimesel ool meie juures pissis ta voodisse. Kasutsb ka kasti kuid siiamaani ka parast kastreerimist kaib voodisse pissile aegajalt. Oleme proovinud madratsit puhastada, uriinilohna eemaldajaid, kassipeletajaid. Ainus asi mis mojub on see kuu voodile tema toitu laotan… Mida voiksin proovida? Hoiame tefa vaga hasti. Mangime kiidame ei karista…

  Vasta

  • Tere! Esimene asi, mille peab kindlalt välistama, on põletik ja kivid. Kui arst need kindlalt välistab, siis järgmine samm on kastimajandus.

   Vasta

  • Tere taas. Mõtlesin asja üle veel. Paar mõtet lisaks. Kui põletikku ei ole, siis tuleb eksperimenteerida kastimajandusega. Kas kast on liiga väike? Kui ees on uks, siis see eemaldada. Vahetada liiva sorti. Panna lisaks teinegi kast ehk on kast lihtsalt liiga kaugel. Voodi. See on hea, et kasutate uriinieemaldajat. Kui on üks kindel koht,siis panna sinna foolium, sest sinna kiisud pissile ei lähe. Abiks on ka see kui jonnipunni mitte lasta päeval magamistuppa. Üldse, millal need õnnetused juhtuvad?
   Veel, kastreerimine hakkab mõjuma mitme kuu pärast. Probleem võib olla ka igavuses. Palju kiisul ronimise ja turnimise võimalusi on? Üks naistenõgese pott lammutamiseks kulub ära.

   Vasta

   • Posted by Keidi on 4. dets. 2012 at 08:40

    Kiisul on 2 pealt lahtist liivakasti olemas. Koige suuremad mis muuakse. Ronimispuu on tal kaa. Onnetus juhtub enamasti kui meid kodus pole. Kahjuks maganistuba lahtiehitatud…

   • Posted by Keidi on 4. dets. 2012 at 08:53

    Ja talle on tehtud ka uriiniproovid paar kuud tagasi mis ei naidanud et midagi valesti oleks. Fooliumiga proovisin ukskord paari kohapeale kus armastab teha. Tüüp arvas et need mangimiseksja narimiseks moeldud. Ta ise magab voodis minu juures ja teinekord jalle pissib… Mure on nii suur juba.

 14. Kas ma sain õigesti aru, et pissima hakkab ta üksinda ? Kui pere kodus, siis pahandusi ei juhtu? Kui vana kiisu on?

  Vasta

 15. Posted by Keidi on 4. dets. 2012 at 10:27

  Vahest ikka pissib siis ka kui meie ka kodus.Kiisu on nüüd 7k 1 ndl

  Vasta

 16. Posted by marko on 27. veebr. 2013 at 09:06

  Tere. Kus ma teie kontaktid leian? Väga keeruline on sellel lehel ringi kolada ja midagi ülesse leida :). Aga muidu kena koht. Mulle hakkas silma kass Margo. Ei saagi aru kas too on alles või mitte :).

  Vasta

 17. Posted by katrin on 8. märts 2013 at 09:38

  Markole( eelmine kommenteerija)
  Minuteada on kassilausujal lausa telefoninr.5136305.
  ja mailiaadress mare@rkelu.ee olemas

  Vasta

 18. Posted by Maarja Aljas on 5. jaan. 2014 at 02:09

  Tere!

  Head uut aastat teile:) Tahtsin teile helistada ja tänada aga kuna ei salvestanud numbrit ära ja siit ka ei leidnud, siis otsustasin kirjutada:) Nii tore oli kuulda, et Päkapikk sai nii kiiresti endale uue armastava kodu:) Suur, suur aitäh teile, see mida te teete, ei saa sõnadesse panna ja seda tänutunnet samuti mitte:) Te olete erakordne inimene ja soovin teile uuel aastal kõike kõige paremat:) Öeldakse, et heategu ei jää karistamata aga mina seda ei usu. Öeldakse ka, et kõik mis teisele halba teed, tuleb sulle tagasi. Mina usun, et heateod tulevad ka tagasi aga topelt heaga:) Vahest kui elus läheb midagi viltu ja see tundub nii ebaõiglane, siis võibolla see on hoopis millegi palju parema algus ja sellel kõigel on oma põhjus. Aitäh teile, et hoolitsete abitute eest, loodame, et meie inimkond hakkab kunagi hoolima looduse ja loomade eest rohkem.

  Tervitades Maarja Aljas

  Vasta

 19. Aitäh ilusate soovide eest. Kaunist uut algust ka teie perele.

  Vasta

 20. Posted by Edit on 12. juuni 2014 at 10:29

  Tere! Olen Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlik ja meil on tõsine mure ühe kassi pärast. Jutt on pikk ja kirjutades jääb asi võib-olla segaseks. Kas saaksin teile helistada?

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: