Päkapiku jõulumuinasjutt

Täna- Jõulu esimese püha õhtul läks Päkapikk oma uude koju.  Kas on veel keegi, kes ei usu imedesse? Enam sümboolsem üks asi olla ei või.

Ilusat pikka ja õ nnelikku kassielu sulle- Päkapikk!

Ilusat pikka ja õnnelikku kassielu sulle- Päkapikk!

Nii võiks alata jõulumuinasjutt:

Oli üks noor pere, kes igateses endale  musi- ja kaisukassi, sest nende lapsepõlves olid loomad  pereliikmed, keda hoiti ja armastati.

Oli mustvalge kiisu, kes pressis ennast külmas ja märjas Eestimaa talves ühte majja, kus elaksid inimesed, kes mõistaksid kassi muret, tal ei ole enam kodu.  Selles majas, kuhu kiisu puges, elasid just sellised inimesed, kuid neil oli juba palju loomi, aga nad teadsid, et on olemas Kassiabi ja inimesed, kes ei jäta  kiisut õue ja telefon, mida võetakseka õhtul hilja.  Kiisu toodi hoiukodusse, eemale näljast ning haigustest.

Kui saabusid jõulud, muutus noore pere igatusus oma kiisu järele vastupandamatuks. Hoiukodus ootas noor kassike, kellele pandi nimeks Päkapikk, pikisilmi oma päriskodu.  Siis nad kohtusid, jõulu esimesel pühal- kiisu Päkapikk  ja noor pere. ” Kas sa tuled meie pereliikmeks, kiisu?” küsis perenaine.  Päkapikk nurrus jaatavalt. Ja läksidki nad oma koju, piparkoogilõhnalisse ja küünlasäras tuppa kuuse juurde.  Päkapikk oli väga õnnelik, sest ta sai nii palju tähelepanu kui ta igatses ja pere oli õnnelik, sest kiisu armastas nende hellitusi  ning nende voodi oli tema arvates väga pehme,

Ja nii nad elavad õnnelikult aegade otsani.

Jõulumuinasjutt

Jõulumuinasjutt

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: