Kui inimene jääb haigeks.

Arvuti põrnitseb mind juba mitu päeva kurja pilguga: ” Kus on sissekanded?? Kas nii otsitakse kiisudele kodusid?? Ja nii jäetakse hooletusse  kaasatundjad, toetajad ja lugejad??” .  Ega mul suurt enese kaitseks pole ütelda. Ainult,  veidike haige olin. Noh, ausalt üteldes, mitte päris natuke.

Kui Faranceska saabus tundsin ennast juba sandisti, aga sain temaga kõik protseduurid öösel ära tehtud.  EV sünnipäeval ärkasin üles ja vedasin ennast voodist välja- käpuli, sest jalad ei kandnud. Selg valutas ja kole külm oli.  Pilt kiikus silmade ees. Sõimasin ennast koledate sõnadega ja roomasin Faranceska puuri juurde. Kontrollisin iga süstalt, mida pidin  kiisukesele süstima kümme korda, käed värisesid, aga lõpuks said ravimid tehtud ja tilk tilkuma.  Franceska õnneks sõi ja ma ei kujuta ette. kuidas oleksin teda sööta jõudnud.

Franceska

Franceska

Pärastlõunal olin ametlikult autis. Valu seljas pani oigama ja ikka kole külm oli.  Kraadiklaas näitas 38.9 kraadi. Kassile sobiks, aga mulle  liiga palju. Diagnoos oli ka selge, kuigi ei soovitata endal haigusi diagnoosida- neerupõletik.  Kodakondsed seisid voodi ees ja vaatasid nõutu näoga kuidas voodis rähklesin. Mõistus tule koju! Palusin härdalt ja õnneks tuligi osa mõtlemisvõimet tagasi. Kodus oli mul õiget antibiootikumi ja muud tarvilikku, kuid mitte tabletis vaid veeni süstimiseks. Helistasin oma heale sõbrale, kolleegile ja hingesugulasele. Oleks kõigil niisugune inimene nagu minul on tema. Oleme aastakümnete jooksu mitu puuda soola koos ära söönud. Natuke kakelnud ka, aga kui ühel meist on tõsine mure, siis teine seisab kaljukindlalt tema kõrval maksku see mis maksab. Me oleme vist isegi üksteise elu päästnud ja ma mõtlen seda tõsiselt.  Kuigi oli pühade õhtupoolik, jättis ta oma asjatoimetused ja tuli. Kanüül veeni ja antibiootikum tilkuma.  Terve öö kõikusin olemise ja olematuse piiril, ilmselt sonisingi, aga kui mõistus tagasi, siis roomasin Franceska puuri juurde, sest tema elu pole mitte üks raas vähem tähtis kui minu oma.  Pealegi, tol ajal ei söönud ta muidu kui ainult paitamisega.

Sügamine on hea

Sügamine on hea

Hommikuks oli minu palavik vaid 37,8 ja veidi kõrgem Franceskal. Ja mis sai siis?? Õigesti arvasite, loomulikult valvesse.  Gripp on meie ridu raskelt harvendanud ja ma ei suuda seatempu korraldada ning kell 7 helistada, et jou, ma ei tule, sest olen haige.  Ega mina pole ainuke selline hull. Kõik vanad ja väljasuremisele määratud ” kiirabihundid”  on sama segased.  Vanast ajast on  teadmine, et sind vajavad need kelle elu võib olla juuksekarva otsas ja sa ei saa neid alt vedada. Tegelikkus on muidugi natuke teine.  Hoiad kõvasti parameediku käest kinni, et mitte kokku kukkuda ja mööda tuba kargleb kodanik, kes teatab, et tal kolm päeva on nohu ja nüüd veel köha ning perearsti juurde ei saa ju köhivana minna.  Nu, jah, ja siis sa lohistad ennast hambad tangis autoni, et saada häirekeskuselt kutse oma piirkonnast välja aeglase prioriteediga probleemile ja pärast asja uurides selgub, et Uups, sai vist jah valesti saadetud.

Mõnulemas

Mõnulemas

Kell kaks öösel olin nii läbi, et enam ei jaksanud rääkidagi. Kolleeg tegi ise mulle tilguti ära.  Hommikul suutsin natuke mõtelda. Esimene küsimus oli: kust ma selle tõve sain? Ja siis tuli meelde, kuidas me kõik autos lõdiseme. Mitu nädalat oli auto soojendus rikkis. Käis aga teeninduses ja tuli samasugusena tagasi.  Soojast toast jääkülma autosse ja nii kümme korda ööpäevas. Ei pea just geenius olema, et haiguse põhjust tuvastada.

Õnneks elas Franceska minu kõrval oma haiguse üle ja täna on minul  esimene lamamise ja laisklemise päev. palavikku ei ole, selg ka esimest päeva ei valuta. Praktiliselt 16 tunnine magamine  sundis haiguse taganema. Kanüül toimib ja rohtu jätkub. Ma vist tulen sellest paugust ühes tükis välja!!!  Ja Franceska koos minuga.

Kaunitar

Kaunitar

Täna sai kiisu siis nii palju paisid nagu ta soovis. Minul hakkas aga pea tööle. Franceska tunneb ennast hästi ja sain sellega kassiabilisi rõõmustada, aga pinnale ujus PROBLEEM.  Praegu on märtsikuu ja meil on emane kiisu, kellel ei ole mingit märki jooksukast.  Aga kevadel on emastel kiisudel põhiliselt kaks olekut- kas jooksukas või tiine.  Seega???  Franceska on katku järgselt üsna aneemiline ja sterrimine oleks hea natuke hilisemaks lükata, aga kui on tiine, siis APPIII!  Esmaspäeval katsume ultraheliga asja uurida. Kui ta tõesti on titeootel, siis katku järgselt elulistel näidustustel tuleb tiinus katkestada nii kiiresti kui võimalik isegi aneemias. Kui ei ole, siis on taastumiseks aega. Franceska ei saa kogu sellest probleemipuntrast mitte mõhkugi aru, nurub pai ja põristab nurrmootorit, aga, oh häda, oma kõhtu katsuda ei luba. Kohe naksab hambaga.  Eks esmaspäeval saame selgust.

Aga mida teeb Seinekene??

Kaunitar Seine

Kaunitar Seine

Hei,  muretsevad kassiabilised! Seine on kaisukass suure nurru ja miilustamisega. Me magame voodis nii, et vesi ka vahele ei mahu. Me RONIME SÜLLE 🙂 , me võtame juba meesterahva käest ka pai vastu, me saame läbi teiste hoiukassidega.  See on teie SEINE!! Ei ole vahetusse läinud. Ainult, kammimist ta ei salli ja sestap tuleb meil ikka kliinikusse minna ja endale uus frisuur teha.

Portree

Portree

Oi, ja armukade oleme me ka. Kui teised kiisud miilustama tulevad, siis Seine on nõus kasvõi kaela peale tulema, sest ta peab kohe teistest rohkem tähelepanu saama.  Nii  et Seine otsib kodu.  Soovitavalt rahulikku, põhiliselt naisterahvastega sisustatud elamist, kes annavad talle aega kohaneda.   Lastega peresse ta ei sobi.  Kindel on see, et Seinest tuleb mõne kuuga tõeline seltsidaam,  kes muuseas ka oskab rääkida, omas keeles muidugi, eriliste näugatuste ja nurrituste abil üritab midagi inimesele selgeks teha. Küsimustele vastab kenasti, natuke on veel tõlki vaja.  Oskab kõndida kõrval praktiliselt esikäpad sinu varvastega paralleelselt. Öösel magab kaisus ja on selle üle kohutavalt õnnelik. Suurepärane kaaslane nukruse ja üksinduse peletamiseks.

Aga mis on saanud Sipsikust?  Nahaal 🙂

Teismeline

Teismeline

Ronime, näppame maiustusi, lubame kahel inimesel ennast silitada ja lõua alt sügada.  Teiste eest peidame ära- veel.  Sipsik hakkas alles nüüd kasvama, enne oli ta ikka urukoera moodi, sardelli küljes lühikesed jalajupatsid. Nüüd on siis jalad sirguma hakanud ja kiisu ise täitsa teismeline mis teismeline.  Kui esimene jooksukas tuleb, siis teeme operatsiooni ära ja kiisu hakkab endale kodu otsima.

Inimene unustas võileiva peale vorstiviilu ja see kadus ära. Sipsik ei tea raudselt kuhu see sai :)

Inimene unustas võileiva peale vorstiviilu ja see kadus ära. Sipsik ei tea raudselt kuhu  sai 🙂

Steriliseerimine teeb ta iseloomu veel natuke leebemaks  ja siis ootab Sipsik kodu, kus talle pakutakse rohkelt tegevusi. Üks väga inimlembene kiisu ei teeks ka paha.

Kõrgustes

Kõrgustes

6 kommentaari

 1. Posted by Ruth on 2. märts 2013 at 06:01

  Tervist teile kõigile!

  Vasta

 2. Posted by Maria on 3. märts 2013 at 09:42

  Kõigepealt muidugi tervist ja jõudu kõigile asjaosalistele seal pealinnas.Aga tahaksin imestust avaldada mõningate kiirabis töötavate “hullukuste” üle. Mul Kassilausujaga samalaadne sõber tööl Tartu kiirabis.Olen talle ikka öelnud saranse olukorra puhul, et kas sa teistele seal jalgu ei jää kui hambad tangis oma kohust inimkonna ees püüad iga hinna eest täita? Oled sa ikka kindel, et see on õige lahendus: minna haigena tööle? Aga tihti on muidugi haigena tööle minekus süüdi ka raha.Vähemalt nii on minu töö juures. naised on kõrge palavikuga tööl, kunahaigusrahaga on nii nagu ta on…

  Vasta

  • Eks see ongi segu hüpertrofeerunud kohusetunde ja rahalise kaotuse hirmust. Kiisud tahavad sõidutamist, bensiin ostmist,riigi poolt kaela petetud õppelaen maksmist. Ma nii lootsin, et politsei palgad tõusevad kasvõi 15-20 € ja läheb kergemaks. Saab ta ise oma laenu maksta, aga Kennukene tõstis vaid juhtoinaste palka. Töötegijaid palgatõus ei puudutanud. Nüüd ongi hirm, kumb saabub enne, kas õppelaenu tasumise lõpp või minu tervise krahh. Mis teha, õhuke riik ja alamad peavad ise vaatama kuidas riigile ametnikke koolitada. Kui ei oleks probleeme eakatega peres, siis oleks lahenduseks vaid jalga laskmine. Eks abikaasa saaks ju ka Soomes oma sisekaitse diplomiga tööd turvamehena või rekkajuhina.

   Vasta

 3. Kallis Mare! Hambad ristis “maksku, mis maksab” tööl käimine laastab su tervist /selliseks oletuseks vist ei pea olema haritud med.töötaja/ pikas perspektiivis, nõrgestades nii füüsilist, kui vaimset tervist. Haiged ja abivajajad ei kao kuhugile, nad vajavad su abi ka tulevikus! Mu isiklik arvamus on, et sa ei peaks nahast väljapugema, kui on tõsine põhjus! Asendaja leidmiseks on loodetavasti süsteemis vastutavad inimesed, ma loodan, et on.

  Hoia ennast, armas inimene!

  Vasta

 4. Posted by Malle on 4. märts 2013 at 08:16

  Head paranemist ja kosumist kõigile!

  Vasta

 5. Uudiseid Franceska kohta?

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: