Franceska- võitlus katkuga

Täna saabus kesklinna hoiukodusse  uus hoolealune- imekauni pika karvaga kolmevärviline kassineiu- Franceska. Pärit on ta Kohtla Järvelt ning juba nädalakese ka kassiabi ülemingli Reeda hoiukodus viibinud. Saabusid nad koos Pikakarvalise kiisu Diivaga. Juba esimestest päevadest tundus nende tervisega midagi lahti olema. Diiva ei söönud üldse. Loomatohtrite meelest oli algselt probleemiks karvapallid ja seetõttu kõhukinnisus, kuid kui Diiva oksendama hakkas, siis selgus julm tõde. Mõlemad pikakarvalised iludused põdesid katku. Algas lahing, kahjuks andis Diiva täna hommikul alla, aga Franceska näitab paranemise märke.  Paraku ei ole ka kassiabilised rauast ning terastraatidest ja viirused mõjuvad neilegi vahel päris hullusti. Minul ei ole hetkel enam häda midagi ja nii sõitsime me kliinikusse ja tõime Franceska karantiinipuuri.

Imekaunis Franceska

Imekaunis Franceska

Kiisu sööb hetkel täitsa ise, ainult juhul kui teda paitada. Nii istun  iga natukese aja järel puuri ette ja silitan, mille järgselt kassineiu pissikastist välja tuleb ja AD ning hapukoore segu limpsib. Imelikul kombel, ei olnud tal kogu haiguse ajal kõht lahti, ainult oksendas, kuid kahtlust, et tegemist pole  katkuga, ei ole üldsegi mitte. Seega, homne vaba päev on sisustatud meditsiiniliste tegevustega. Tilguti, süstid, paitamine, et kiisu sööks jne, jne. Momendil on kõik lootused, et haigus võidetud saab, aga hõisata on ikka veel vara. Katk on ettearvamatu. Koletu haigus. Taas olen sunnitud vinguma. Üks vaktsiini süst oleks katastroofi ära hoidnud.

Saatke kõik häid mõtteid kosmosesse, et Franceska paraneks. Ta on lõpmatult ilus, sõbralik ja usaldav kiisu.

Langetame taas pilgu, et hetkeks meenutada kiisu Diivat, kes oleks nii väga tahtnud inimese juures süles istuda ja nurruda 😦

Jää Jumalaga, kollane kiisu

Jää Jumalaga, kollane kiisu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: