Kita on hädas

Kitast ning tema perest on pikalt juttu olnud varasemates sissekannetes. Süsimust kassiemme, kes oskas hämmastavat valimispropagandat teha. Kuna see intelligentne ja sõnakas kassiproua  teisi kasse enda kõrval ei talunud, siis kolis ta teise hoiukodusse. Seal võitis ta koheselt perenaise südame, sest kiindus jäägitult temasse. Oma ebaharilikult suure samastumisvõimega aitas ta teda üle saada lapsekandmisvaevadest, istus tema kõrval, patsutas hellalt paisuvat kõhukest ning muutus talle peaaegu hingesugulaseks. Nii arvaski  hoiukodu, et Kita võiks neile ehk päriseks jääda. Paraku, need ülisotsiaalsed kiisud on küll imelised kaaslased, kuid siin on ka peidus võimalik probleem. Perenaine oli Kita arvates ainult tema perenaine ja poja, kes oli enne tema tulekut arvati ka perekonda, kuid nüüd sündis uus laps. Ja see oli Kita jaoks šokk. Tema kallis perenaine ja nüüd üks vääksuv asjapulk, kes ähvardas tema positsiooni. Kita on niivõrd inteligentne, et last ta loomulikult ei puutunud, kuid oma  seisukoha uue pereliikme asjus ütles ta kohe välja – ja see seisukoht lõhnas vägevalt. See ei ole kättemaks. Inglise loomabiheivioristi raamatus on kirjas: kass, kes ootamatult hakkab oma häda valesse kohta tegema, ei maksa kätte vaid on üdini õnnetu. Kita oli ka õnnetu ning andis sellest märku nii, et lapse käru ujus tema pissist.  Kiisu, kes ilmaski ei teinud oma häda mujale kui kasti, hakkas märgama lapse riideid ning käru. Selgeks sai, et nende kooselu ei olnud enam võimalik. Inimese poolt vaadatuna on asi selge, Kita poole pealt aga on probleeme kuhjaga. See must kiisu armastab piiritult oma inimest. Tahab temaga pidevalt koos olla, koerana järgi käia ning perenaise meeleolu tabada. Tema inimene on talle meeletult tähtis, kuid võistelejaid ta kõrval ei talu. Tema inimene, kelle meeleolusid ta tabab, valude korral lohutab, unelaulu lauab ning parima poliitilise valiku aitab  teha 🙂

Kitale on vaja uut kodu, kus vajatakse seltsilist, sõpra ning murede ja rõõmude jagajat. Kita kiindub oma inimesse jäägitult. ainult ta ei soovi seda kiindumust kellegiga jagada. Tema käitumises ning reaktsioonides on hämmastavalt palju inimlikke jooni, et temaga suhtlemine on äärmiselt huvitav ja ootamatusi pakkuv. Ilmselt on ta hea materjal kasside agility harrastajale, kui saadakse Kitale selleks õigeks ning ainukeseks.

Paraku, ei ole Kassiabil praegu Kitale uueks ajuiseks pelgupaigaks  pakkuda muud alternatiivi kui Uue Maailma kassikodu puur kassitoas. Milline šokk see kassile võib olla, võib ainult oletada. Meie hoiukodus ei armastanud Kita üldsegi teisi kasse ja nüüd tuleb tal hakkama saada vaid kasside seltskonnas, kusjuures paraku puuris. Kita kaotab kohe oma  inimese ja see on paratamatu. Kassikodu puur on on just tema natuuriga olendile kõige rängem karistus tema armastuse eest, mis on kahtlemata isekas, kuid ikkagi jäägitu. Kas leidub peret, kus on vaja sõpra- erilist inimese kinni olevat ja jäägitult kiinduvat kaaslast. Kita ei ole nõus oma armastust jagama. Kui selles peres on juba eelnevalt lapsi, siis saab ta nendega väga hästi hakkama, kuid muutusi peres ta ei talu. Samuti ei soovi ta oma kiindumust teiste kassidega jagada. Kui sellene pere leidub ning nad soovivad Kitasse aega investeerida, siis sussid toob ta hommikul voodi juurde, valu korral ronib inimese valutava koha peale seda ravima ning vahel üllatab mõne jahmatavalt inimliku trikiga. Kohvi joote te siis eranditult seltskonnas, vestlustest võtab ta osa  oma kurr/kräu/ kurr keelega ning  magama minnes laulab teile nurruunelaulu.  Kita ei tunne ilmselt, et ta kass on, pigem nelja jalaga inimene, tema armastus on veidike egoistlik, kuid lõpmatult suur. Ta armastab vaadata sulle silma ning püüda emotsioone ning  meeleolusid. Ta ei oska olla tavaline kass.

Kita tahab olla inimese jaoks jäägitult olemas. Hoiukodu kardab paaniliselt, et see ülimalt sotsialiseeritud loom võib puuris kaotada usu inimesse ning saada nii haiget, et ei taastu sellest enam. 

Andke, palun, Kitale võimalus oma erilisi oskusi näidata!!!

5 kommentaari

  1. Väga karm saatus kiisu jaoks. Levitan taas, et inimesed huvi tunneksid!

    Vasta

  2. […] Kita eelmise hoiuperenaise kirjutis. […]

    Vasta

  3. Täna õhtul kolib Kita järgmisesse hoiukodusse. Väga tahaks, et päriskodu ta ruttu leiaks.

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: